skip to Main Content
+48 61 862 30 63 biuro@grawerpolska.pl ul. Sianowska 7, 60-431 Poznań OGÓLNE WARUNKI HANDLOWE

W naszej ofercie znajdują się między innymi matryce magnezowe, znane także jako matryce chemigraficzne lub matryce trawione. Posiadają one wiele zastosowań, oto niektóre z nich. Matryce magnezowe znakomicie sprawdzają się w procesie złocenia, czyli nakładania folii na gorąco, inna nazwa złocenia to hot stamping lub hotprint. Magnezowe matryce do złocenia charakteryzują się znakomitym odwzorowaniem detali, trudnym do osiągnięcia jakąkolwiek inną metodą.

Kolejny proces, w którym matryce chemigraficzne świetnie się sprawdzają to tłoczenie. W przypadku tłoczenia możemy mówić o tłoczeniu wklęsłym, czyli debossingu, lub tłoczeniu wypukłym, zwanym embossingiem. Tłoczenia wklęsłe można bez problemu realizować przy użyciu matryc trawionych w nawet tak grubych surowcach, jak skóra lub tektura introligatorska, dzięki wytrawieniu matryc na głębokość 2,8mm.

Matryce do tłoczenia wypukłego, składają się z dwóch elementów – matrycy i patrycy. Oba elementy mogą zostać wykonane z magnezu lub można zastosować połączenie matrycy magnezowej z patrycą polimerową. Zawsze chętnie służymy naszym Klientom doradztwem pomagając dobrać odpowiednie narzędzie dla danej pracy.

Back To Top